2009-05-05 Polonia Środa Wlkp. - Oldboye Lech Poznań 5-0

Polonia Środa Wlkp. 5:0
(2:0)
Oldboye Lech Poznań
Zobacz: Oldboye Lech Poznań

Bramki: 21' Mikołaj Lasek, 40' Mikołaj Lasek, 56' Marcin Duchała, 74' Tomasz Nawrot, 87' Marcin Duchała
Skład: Adrian Szkudlarek - Sławomir Łopatka (63' Piotr Maleszka), Tomasz Dłużyk, Bartłomiej Górka, Marcin Siwek (72' Kamil Krajewski) - Tomasz Nawrot, Maciej Grześkowiak (75' Krzysztof Nowaczyk), Ariel Mrowiński (60' Paweł Przybyłek), Łukasz Przybyłek - Marcin Duchała, Mikołaj Lasek
Trener: Ryszard Rybak

Lech: Zbigniew Pleśnierowicz - Marek Rzepka, Paweł Wojtala, Waldemar Kryger, Czesław Owczarek - Arkadiusz Bąk, Sławomir Twardygrosz, Sławomir Mizgalski (12' Tomasz Sangowski) - Mirosław Okoński (46' Karol Brodowski), Andrzej Juskowiak, Jacek Dembiński

Opis meczu

Polonia pokonała Lech Oldboys - polonia-sroda.pl

W dniu dzisiejszym tj. 5 maja odbył się mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego w którym Polonia Środa zmierzyła się z drużyną Lech Poznań Oldboy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 5:0, co oznacza, że Polonia wystąpi w finale.

Bramki zdobyli: Mikołaj Lasek - dwie (21., 40.), Marcin Duchała - dwie (56., 87.), Tomasz Nawrot (74.) Polonia wystąpiła w składzie: Adrian Szkudlarek - Sławomir Łopatka (63' Piotr Maleszka), Tomasz Dłużyk, Bartłomiej Górka, Marcin Siwek (72' Kamil Krajewski) - Tomasz Nawrot, Maciej Grześkowiak (75' Krzysztof Nowaczyk), Ariel Mrowiński (60' Paweł Przybyłek), Łukasz Przybyłek - Marcin Duchała, Mikołaj Lasek.

Mimo wyjątkowo chłodnego popołudnia na stadion średzkiego OSiR przyszło około 500 kibiców aby zobaczyć jak w pojedynku ze sławami Lecha Poznań poradzą sobie piłkarze Polonii Środa. Rzeczywistość okazała się bardzo miła dla naszych kibiców gdyż poloniści wygrali bardzo zdecydowanie i całkowicie zasłużenie.

Na początku spotkania było widać dużą nerwowość w poczynaniach średzian, którzy nie za bardzo wiedzieli jak przedostać się w pole karne lechitów. W 12 minucie powinno być jeden zero dla Polonii, gdy z kilku metrów Tomasz Nawrot trafił w poprzeczkę.

W dwudziestej minucie otworzył się worek z bramkami. Do bezpańskiej piłki w polu karnym gości wyskoczył Mikołaj Lasek i mocnym strzałem pokonał Zbigniewa Pleśnierowicza. Ta bramka dodatkowo zmotywowała polonistów, którzy praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika. Ten napór dał efekt dopiero w 40 minucie gdy Mikołaj Lasek sprytnym strzałem z pola karnego pokonała bramkarza Lecha. Trzeba przyznać że lechici bronili się bardzo umiejętnie i często wyłuskiwali piłkę gdy naszym piłkarzom już wydawało się, że znajdą się w sytuacji strzeleckiej. Bardzo trudno polonistom było wedrzeć się w pole karne Lecha więc nasi piłkarze, a zwłaszcza Łukasz Przybyłek strzelali zza pola karnego. Strzały były silne ale niecelne mimo kilku prób w w pierwszej połowie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i cały praktycznie czas trwał napór średzian. Trzecia bramka dla Polonii padła po celnym strzale Marcina Duchały, podobnie zresztą jak piąta. W międzyczasie czwartego gola w meczu strzelił zza linii pola karnego Tomasz Nawrot. Po silnym strzale Tomka piłka odbiła się jeszcze od obrońców Lecha i całkowicie zmyliła bramkarza.

Piłkarze Oldboys za wszelką cenę próbowali zdobyć choć bramkę honorową ale zaporą nie do przebycia był Tomek Dłużyk i Polonia znów zwyciężyła do zera w meczu pucharowym. W dotychczas rozegranych sześciu meczach tej edycji Polonia zdobyła 27 bramek nie tracąc ani jednej!!!. Wyczyn godny wielkiej pochwały dla wszystkich piłkarzy występujących w tych sześciu spotkaniach.

Mecz z zespołem Oldboys miał uroczystą oprawę , przed meczem wystąpiły cheerleaderki Polonii a w przerwie swój występ miała Orkiestra Dęta OSP w Środzie. W czasie meczu wśród kibiców obecnych na meczu rozlosowane zostały trzy komplety nagród ufundowanych przez DH PANDA. W każdym zestawie nagród był telefon komórkowy SAGEM oraz mnóstwo gadżetów firmowych DH PANDA. Szczęśliwymi zwycięzcami loterii było trzech panów ze Środy:

Gratulujemy i zapraszamy ponownie. źródło: polonia-sroda.pl [1]

Oldboye poległy w Środzie! Polonia w finale! - poloniasroda.ayz.pl

Polonia pokonała w dzisiejszym meczu zespół Oldboyów Lecha Poznań 5-0 (2-0). Tym zwycięstwem średzianie zagwarantowali sobie udział w finale Pucharu Polski WZPN, który odbędzie się w Lwówku, a zagramy ze zwycięzcą meczu Remes Promień Opalenica - Mieszko Gniezno (13.05.2009 g. 17:30). Bramki dla Polonii strzelili: Mikołaj Lasek (2), Marcin Duchała (2) i Tomasz Nawrot.

Przewaga średzian w tym meczu nie podlegała dyskusji, przez całe spotkanie poloniści byli drużyną zdecydowanie lepszą i dłużej utrzymującą się przy piłce. Na stadion mimo chłodnego dnia przybyło około 500 widzów. W barwach przeciwników wystąpili mi. tacy piłkarze jak: Jacek Dembiński, Andrzej Juskowiak, Mirosław Okoński, Arkadiusz Bąk, Waldemar Kryger czy Paweł Wojtala. Przed meczem swój występ zaprezentowały cheerleaderki Polonii.

Już od pierwszego gwizdka arbitra Polonia ruszyła do ataków. Niestety wypracowane sytuacje nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. W 12. minucie gości przeprowadzają pierwszą zmianę w mecz, za Sławomira Mizgalskiego wszedł Tomasz Saganowski. Chwilę później powinno być 1-0 dla średzian. Najpierw strzał naszych zawodników broni bramkarz, który wybija piłkę wprost pod nogi stojącego kilka metrów przed bramką Tomasza Nawrota, Tomasz nie zastanawiając się uderza tak że futbolówka trafia w poprzeczkę bramki i wychodzi w pole, a dobitka jednego z naszych piłkarzy przeleciała wysoko nad bramką. Minutę później "Kolejorz" po jednej z nielicznych akcji oddaje strzał z 25. metrów, a stojący na bramce Adrian Szkudlarek nie ma problemów ze złapaniem piłki. W 22. minucie meczu po ładnej akcji polonistów do piłki w polu karnym dopada Mikołaj Lasek i płaskim strzałem pokonuje po raz pierwszy bramkarza Lecha - Zbigniewa Pleśnierowicza. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Łukasz Przybyłek oddaje strzał z linii pola karnego, który minimalnie przelatuje nad poprzeczką bramki oldboyów. W 40. minucie pada druga bramka dla średzian. Znów w polu karnym do piłki dochodzi Mikołaj Lasek i podwyższając prowadzenie Polonii na 2-0.

W przerwie na boisku wystąpiła Orkiestra Dęta OSP w Środzie, co trochę opóźniło rozpoczęcie drugiej części meczu. Odbyło się także losowanie trzech telefonów komórkowych dla posiadaczy biletów. W drużynie Polonii trener Ryszard Rybak nie dokonał żadnych roszad w składzie. Natomiast w zespole Oldboyów Lecha Poznań pojawił się Karol Brodowski zastępując Mirosława Okońskiego.

Druga odsłona spotkania spotkania nie różniła się od pierwszej, cały czas dominował jeden zespół - Polonia. W 56. minucie piłka niespodziewanie trafia do osamotnionego Marcina Duchały, który znajduje się w sytuacji jeden na jeden i nie marnuje okazji strzelając trzecią bramkę dla gospodarzy. Cztery minuty później pierwsza zmiana w składzie średzian. Boisko opuszcza Ariel Mrowiński, a jego miejsce zajmuje Paweł Przybyłek. Po chwili kolejna zamiana w naszym zespole, tym razem schodzi Sławomir Łopatka, a pojawia się Piotr Maleszka. Czwartą gola dla Polonii zdobył Tomasz Nawrot. Piłka strzale z 16. metrów odbija się od interweniującego obrońcy i przelatuje nad bramkarzem wpadając do bramki. W między czasie dogodne sytuacje do zdobycia bramki mieli mi. Paweł i Łukasz Przybyłek, ale na posterunku zawsze stawał golkiper poznaniaków. W 72. i 75. minucie dwie następne zmiany w drużynie średzian. Plac gry opuszczają Maciej Grześkowiak i Marcin Siwek, a na murawie pojawiają się Krzysztof Nowaczyk i Kamil Krajewski. Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry wynik ustala Marcin Duchała płaskim strzałem z ostrego kąta.

Tak więc po dziewięciu latach Polonia Środa wystąpi w finale Pucharu Polski WZPN. Ostatni raz średzianie grali w finale w sezonie 1999/2000, a ich przeciwnikiem były rezerwy Lecha Poznań. Pamiętny mecz zakończył się zwycięstwem naszych piłkarzy 2-1. Bramki strzelili Marcin Leciej i grający cały czas w barwach Polonii - Krzysztof Nowaczyk. źródło: poloniasroda.ayz.pl [2]