2009-05-02 Polonia Środa Wlkp. - Kłos Zaniemyśl 8-0

Polonia Środa Wlkp. 8:0
(7:0)
Kłos Zaniemyśl
Zobacz: Kłos Zaniemyśl

Bramki: 21' Bartłomieja Górki, 25'k Łukasz Przybyłek, 28' Ariel Mrowiński, 35' Ariel Mrowiński, 40' Mikołaj Lasek, 43' Tomasz Nawrot, 45' Łukasz Przybyłek, 61' Piotr Maleszka
Skład: Adrian Szkudlarek, Sławomir Łopatka, Tomasz Dłużyk, Bartłomiej Górka, Marcin Siwek (55' Adam Rogowski), Tomasz Nawrot (55' Piotr Maleszka), Kamil Krajewski, Maciej Grześkowiak, Mikołaj Lasek (46' Paweł Przybyłek), Ariel Mrowiński (46' Krzysztof Nowaczyk), Łukasz Przybyłek
Trener: Ryszard Rybak

Opis meczu

Kłos Zaniemyśl rozgromiony!!! - polonia-sroda.pl

W dniu dzisiejszym – 2 maja na średzkim stadionie odbył się pojedynek pomiędzy sąsiednimi drużynami czyli Polonią Środa, a Kłosem Zaniemyśl. Średzcy piłkarz w derbach, pokonali bez jakichkolwiek problemów rywali zza miedzy zdobywając aż 8 bramek i w pięknym stylu pokazali sąsiadom, że Polonia Środa jest zdecydowanie lepsza.

Polonia wystąpiła w składzie: Adrian Szkudlarek, Sławomir Łopatka, Tomasz Dłużyk, Bartłomiej Górka, Marcin Siwek (55' Adam Rogowski), Tomasz Nawrot (55' Piotr Maleszka), Kamil Krajewski, Maciej Grześkowiak, Mikołaj Lasek (46' Paweł Przybyłek), Ariel Mrowiński (46' Krzysztof Nowaczyk), Łukasz Przybyłek

Skład Kłosa Zaniemyśl: Rogowski Dominik, Mieczkowski Szymon, Szał Mikołaj, Dukarski Dariusz, Ratajczak Robert, Dębski Marcin (46' Michał Stańczyk), Skopek Paweł (65' Urbas Maciej), Leciej Dawid, Jaszkiewicz Łukasz (73' Kosiński Adrian), Werner Robert, Czajka Mirosław

Bramki dla Polonii zdobyli: Ariel Mrowiński (2), Łukasz Przybyłek (2), Bartłomiej Górka, Tomasz Nawrot, Mikołaj Lasek, Piotr Maleszka - po jednej.

Od samego początku spotkania stroną przeważającą była Polonia. Pierwszy jako sygnał do ataku dał rozgrywający dziś świetne spotkanie Maciej Grześkowiak, który oddał strzał z 25 metrów, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką. Trzy minuty później ni to strzał, ni to dośrodkowanie Łukasza Przybyłka z lewej strony zakończone wybiciem bramkarza Kłosa na rzut rożny dla Polonii.

Następna ciekawa sytuacja miała miejsce w 13 minucie gdy po faulu na Łukaszu Przybyłku silnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Maciej Grześkowiak.

Bramkarz Kłosa, Dominik Rogowski odbił piłkę przed siebie i gdyby nie interwencja obrońcy Kłosa Polonia objęłaby prowadzenie. Polonia cały czas atakowała i piłka praktycznie nie schodziła z połowy Kłosa. Wychodziło na to, że kwestia strzelenia pierwszego gola jest tylko kwestią czasu. Ten jednak upływał a piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki zaniemyślan.

Próbowali po kolei Dłużyk (strzał głową i poprzeczka), Nawrot (zbyt lekki strzał), Mrowiński (obrońca na róg). W 20 i 21 minucie poloniści wykonywali trzy rzuty rożne. Wreszcie po trzecim z nich i krótko rozegranej piłce między Grześkowiakiem a Laskiem, "Grzela" strzela na długi słupek a tam piłkę muśnie Górka i Polonia obejmuje prowadzenie.

Cztery minuty później sędzia główny zarządza rzut karny dla średzian za faul na Arielu Mrowińskim. Pod nieobecność Marcina Duchały do piłki podchodzi Łukasz Przybyłek i niczym swój starszy kolega pewnie pokonuje bramkarza gości. Tym samym Polonia prowadzi w 25 minucie 2:0.

Dopiero w 26 minucie piłka po raz pierwszy znajduje się w polu karnym Polonii. Akcja Kłosa zostaje jednak szybko zażegnana przez naszych obrońców. Po kolejnych dwóch minutach poloniści strzelili trzecią bramkę. Po faulu na Bartłomieju Górce średzianie wykonywali rzut wolny z prawego skrzydła. Piłkę wrzucał Maciej Grześkowiak i gdy kibicom wydawało się, że bramkarz Kłosa spokojnie przejdzie w jej posiadanie jak spod ziemi wyskoczył Ariel Mrowiński i uprzedził Dominika Rogowskiego przy prawym słupku. Tym samym Polonia prowadziła już 3:0.

Na kolejną bramkę dla Polonii trzeba było czekać dokładnie siedem minut. Na największe pochwały przy tej bramce zasłużył Mikołaj Lasek, który minął trzech zawodników Kłosa po czym wypuścił w uliczkę na 16 metrze Kamila Krajewskiego. Kamil podciągnął piłkę jakieś dwa, trzy metry i w poprzek bramki podał do nieobstawionego Mrowińskiego. Ariel nie mógł zmarnować takiej sytuacji i Polonia objęła prowadzenie 4:0.

Dopiero w 37 minucie zaniemyślanie wywalczyli pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny. Efektu jednak z tego kornera nie było gdyż we właściwym miejscu znalazł się Tomek Nawrot który spokojnie wybił piłkę przed nasze pole karne.

Nasi piłkarze nie zamierzali poprzestać na czterech bramkach. Na ostatnie pięć minut pierwszej połowy włączyli taki bieg, że sąsiedzi z Zaniemyśla zostali niczym lekkoatleci w blokach startowych. W 40 minucie po dokładnym podaniu Grześkowiaka sam na sam z Rogowskim znalazł się Mikołaj Lasek i Polonia prowadziła już 5:0. Trzy minuty później po kiksie obrońcy Kłosa piłkę przejął nieoceniony Lasek, który podaje w polu karnym do Tomka Nawrota. Doświadczony pomocnik Polonii Środa mimo asysty obrońców Kłosa spokojnie umieszcza piłkę w siatce Kłosa Zaniemyśl. W ostatniej minucie regulaminowego czasu na 25 metrze faulowany przez Darka Dukarskiego jest Łukasz Przybyłek. Sam poszkodowany podchodzi do piłki i FANTASTYCZNYM, bardzo mocnym strzałem pokonuje Dominika Rogowskiego.

Tym samym do przerwy Polonia prowadzi aż 7:0!!!!!!!!! nie pozostawiając derbowym rywalom ani krzty nadziei na nawiązanie równorzędnej walki. Między 21 a 45 minutą średzianie aplikują zaniemyślanom aż siedem bramek (średnio co 206 sekund) skutecznie zniechęcają lokalnych rywali do jakiejkolwiek walki o korzystny wynik.

Zadowolony z takiego przebiegu meczu trener Polonii, Ryszard Rybak dokonuje w przerwie dwóch zmian. Za lekko kontuzjowanych Laska i Mrowińskiego wchodzą Paweł Przybyłek i doświadczony Krzysztof Nowaczyk. Po kolejnych dziesięciu minutach Ryszard Rybak dokonuje kolejnych dwóch zmian. Za Marcina Siwka i Tomka Nawrota wchodzą Adam Rogowski i Piotr Maleszka.

Właśnie ten ostatni zmiennik w 61 minucie zdobywa jak się okazało jedyną w drugiej połowie bramkę. Po dośrodkowaniu Macieja Grześkowiaka Piotr Maleszka pięknym strzałem głową pokonał bramkarza gości. W drugiej połowie, toczonej już w dużo wolniejszym tempie niż w pierwszej poloniści mogli zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Doskonałe okazje do podwyższenia wyniku mieli zwłaszcza Kamil Krajewski i Krzysztof Nowaczyk lecz niestety ich celowniki były zdecydowanie rozregulowane i mimo chęci kibiców aby zobaczyć na tablicy wyników dziesiątkę po stronie Polonii żadna kolejna bramka już nie padła. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej zaprezentował się bramkarz Kłosa, który wielokrotnie wychodził obronną ręką z trudnych opresji.

Derbowy pojedynek zakończył się więc zdecydowanym zwycięstwem średzian aż 8:0 i był to najniższy wymiar kary dla bardzo odmłodzonej drużyny Kłosa Zaniemyśl. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że młodzieńcza werwa nie wystarczy na bardzo dobrze poukładany zespół Polonii Środa. Młodym piłkarzom Kłosa uświadomił jednocześnie, że mimo dobrej gry w poprzednich spotkaniach czeka ich jeszcze wiele pracy aby nawiązać równorzędną walkę z najlepszymi zespołami w swojej klasie rozgrywkowej.

Zespół Polonii Środa wygląda na rozpędzający się ze spotkania na spotkanie i mimo nieobecności super strzelca Marcina Duchały potrafił zaaplikować rywalom aż osiem bramek. Właściwie trzeba pochwalić wszystkich piłkarzy Polonii choć trzeba przyznać, że piłkarze grający w pierwszej połowie byli zdecydowanie bardziej skuteczniejsi od składu z drugiej połowy.

Bravo Polonia!!! Bravo Polonia!!!

Już za trzy dni polonistów czeka bardzo prestiżowe spotkanie w 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z zespołem Wielkich Gwiazd LECHA POZNAŃ czyli zespołem LECH OLDBOYS POZNAŃ. Do Środy Wielkopolskiej na mecz pucharowy zawitają mi. Waldemar Kryger, Paweł Wojtala, Mirosław Okoński, Bogusław Pachelski, Andrzej Juskowiak, Sławomir Twardygrosz, Marek Rzepka, Czesław Owczarek, Jacek Przybylski.

Na takim meczu nie może zabraknąć żadnego kibica piłki nożnej ze Środy!!!. W trudnej sytuacji znalazł się trener Polonii Ryszard Rybak, który z pewnością bardzo chciałby pomóc swoim kolegom a jednocześnie na 100% zależy mu na awansie Polonii do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

Może jednak trener Polonii zagra w drużynie Oldboys Lecha ????? Przyjdż na stadion 700-lecia i przekonaj się sam, kto jest lepszy - piłkarze Polonii Środa czy najsławniejsi zawodnicy Lecha Poznań?

ZAPRASZAMY WTOREK GODZ. 17.30!!!!!!!!!!!!!

źródło: polonia-sroda.pl [1]

Kłos rozgromiony - Polonia Środa OnLine

W dzisiejszym meczu Klasy Okręgowej Polonia rozgromiła na własnym boisku derbowego wywala Kłosa Zaniemyśl aż 8-0. Bramki dla średzian strzelili: Ariel Mrowiński (2), Łukasz Przybyłek (2), Bartłomiej Górka, Tomasz Nawrot, Mikołaj Lasek i Piotr Maleszka. Polonia przystąpiła do meczu bardzo zmobilizowana i już w pierwszej części spotkania udowodniła że jest drużyną znacznie lepszą.

Średzianie rozpoczęli w składzie: Adrian Szkudlarek, Sławomir Łopatka, Tomasz Dłużyk, Bartłomiej Górka, Marcin Siwek, Tomasz Nawrot, Kamil Krajewski, Maciej Grześkowiak, Mikołaj Lasek, Ariel Mrowiński, Łukasz Przybyłek.

Mecz rozpoczął się od ataków średzkiej drużyny. W 3. minucie Maciej Grześkowiak próbował zaskoczyć bramkarza Kłosa strzałem z daleka, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później uderzenie Łukasza Przybyłka z rzutu wolnego broni ponownie golkiper gości. W 17. minucie po rzucie rożnym piłka trafia w poprzeczkę bramki Kłosa. Po chwili strzał Ariela Mrowińskiego wybija przed siebie bramkarz zaniemyślan, niestety żaden z średzkich piłkarzy nie zdążył dobić piłki. W 22. minucie Polonia wykonuje trzy rzuty rożne z rzędu. Za trzecim razem piłkę głową uderzył Bartłomiej Górka i poloniści objęli prowadzenie 1-0. Po czterech minutach było już 2-0. W polu karnym faulowany był Ariel Mrowiński, a sędzia spotkania bez wahania podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Łukasz Przybyłek. W 28. minucie gry arbiter pokazał jedyną żółta kartkę w meczu, którą otrzymał zawodnik Kłosa. Sześćdziesiąt sekund później Ariel Mrowiński wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego i zdobył trzeciego gola dla Polonii. Nasi zawodnicy nie zamierzali cofać się do obrony i cały czas atakowali. Dziewięć minut przed końcem pierwszej części spotkania średzianie ładnie rozgrywają piłkę między sobą i strzelają czwartego gola. Strzelcem bramki został Ariel Mrowiński. Kilka minut później podobna akcja Polonii i kolejny gol. Piłka znów wędrowała jak po sznurku, aż do Mikołaja Laska który będąc "sam na sam" z bramkarzem nie zmarnował stuprocentowej sytuacji. Polonistom spodobało się strzelanie bramek i w 43. minucie Tomasz Nawrot podwyższył na 6-0. W doliczonym czasie gry z 20. metrów rzut wolny wykorzystał Łukasz Przybyłek strzelając przepięknie w "okienko" bramki. Ostatecznie pierwsza połowa kończy się wysokim prowadzeniem Polonii 7-0.

W przerwie trener - Ryszard Rybak dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Mikołaj Lasek i Ariel Mrowiński, a na ich miejscu pojawili się Krzysztof Nowaczyk i Paweł Przybyłek.

Średzianie będąc po środowym meczu ze Spartą Oborniki i przed wtorkowym spotkaniem z Oldboyami Lecha Poznań zwolnili tempo gry. W 48. minucie lewą stroną przedarł się Paweł Przybyłek i podał do Tomasza Nawrota który strzelił wysoko ponad bramką gości. W 56. minucie następują kolejne zmiany w składzie średzian. Na boisku pojawili się Piotr Maleszka i Adam Rogowski zastępując Marcina Siwka i Tomasza Nawrota. Pięć minut później dośrodkowanie głową wykorzystuje Piotr Maleszka i zdobywa ósmą bramkę meczu. W 78. minucie Bartłomiej Górka strzelił obok bramki z 5. metrów będą w oko w oko z bramkarzem Kłosa. Cztery minut przed końcem Krzysztof Nowaczyk znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem zaniemyślan, niestety strzelił prosto w bramkarza.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 8-0. W meczu nie mógł wystąpić najlepszy strzec średzian - Marcin Duchała, który musi pauzować za czerwoną kartkę którą otrzymał podczas meczu z Wartą Śrem. Nasi zawodni pokazali że nawet bez Marcina potrafią strzelać bramki i to nie w małych ilościach.

Kolejny mecz poloniści rozegrają już w najbliższy wtorek w ramach okręgowego Pucharu Polski, a ich rywalem będą największe sławy Lecha Poznań. Początek o godzinie 17:30. Zapraszamy!

źródło: poloniasroda.ayz.pl [2]