2009-01-10 Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików z okazji 90-lecia

Z PoloniaŚroda.Info

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

W sobotę 10 stycznia KS Polonia Środa była organizatorem Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików z okazji 90-lecia Naszego Kluba. Rozgrywki były prowadzone w hali sportowej przy Zespole Szkół Rolniczych już od godz 9.00.

Pierwotnie miało być 9 drużyn, jednak zespół 1920 Mosiny nie dotarł na turniej. Ostatecznie w gronie uczestników znalazło się 8 zespołów podzielonych na 2 grupy eliminacyjne. KS Polonie Środę reprezentowały aż 3 drużyny prowadzone przez trenerów Roberta Halaburdę (Polonia I) oraz Marcina Łuczaka (Polonia II i Polonia `97). Wszystkie mecze grupowe trwały 1 x 12 minut, a od mecze eliminacyjne i finałowe 1 x 14 minut.

W grupie A zagrały zespoły: Polonia I, Kłos Zaniemyśl, Unia Swarzędz i Polonia `97 i uzyskały następujące wyniki:

W grupie B zagrały drużyny: Polonia II, Kotwica Kórnik, Jarota Jarocin, Poznaniak Poznań i osiągnęły one wyniki:

Po meczach grupowych, gdzie 1 miejsca zajęły zespoły Polonii I i Jaroty Jarocin rozegrano mecze eliminacyjne oraz półfinałowe, które miały decydować o rywalizacji o końcowych pozycjach w turnieju; - KŁOS ZANIEMYŚL - POLONIA II 1:1 karne 1:3 po bramce Adriana Bolewicza; - POLONIA `97 - KOTWICA KÓRNIK 0:5

W meczach półfinałowych osiągnięto wyniki: - POLONIA I - POZNANIAK POZNAŃ 1:0 (Krystian Olczyk); - UNIA SWARZĘDZ - JAROTA JAROCIN 0:0 karne 2:0:

W meczu o VII miejsce zespół Polonii `97 przegrał 3:1 z Kłosem Zaniemyśl. Jedyna bramkę dla naszego zespołu zdobył Szymon Biskup.

V miejsce zajęła drużyna Polonii II , która w normalnym czasie gry zremisowała 1:1 po bramce zdobytej przez Mateusza Nyczaka z Kotwica Kórnik 1:1. O ostatecznej lokacie zadecydowały rzuty karne, w których to nasz zespół okazał się lepszy i pokonał przeciwników 2:1, zajmując ostatecznie V miejsce w turnieju.

W meczu o brązowy medal spotkały się drużyny Poznaniaka Poznań i Jaroty Jarocin. Przez 14 minut nie padła ani jedna bramka, tak więc o III miejscu musiały zadecydować ponownie rzuty karne. W tej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy Jaroty, którzy wygrali 4:3.

W meczu finałowy spotkały sie zespoły z grupy A, czyli POLONIA I i UNIA SWARZĘDZ. Mecz finałowy trwał 1 x 15 minut i był bardzo emocjonujący, stojący na dobrym poziomie. Poloniści po bramce Grzegorza Filipiaka objęli prowadzenie 1:0. Mecz jeszcze bardziej zrobił się ciekawszy, gdyż obie drużyny dążyły do zdobycia kolejnych bramek. Sytuacji do zmiany wyniku było dużo, ale to Unia strzeliła 2 kolejne bramki i pokonała nas 2:1. Po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiła wielka radość UNII oraz smutek na twarzy POLONISTÓW. Finał wygrała UNIA SWARZĘDZ i to ona zdobyła złoty medal, naszym zawodnikom, którzy spisywali się w tym turnieju bardzo dobrze pozostał tylko medal srebrny.