2008-08-10 Polonia Środa Wlkp. - Wisła Borek Wlkp. 10-0

Z PoloniaŚroda.Info

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rozgrywki: 2008/09 Mecze towarzyskie
Bramki: Paweł Przybyłek (3 gole), Ariel Mrowiński (2 gole), Mikołaj Lasek (2 gole), Arkadiusz Garcon, Krzysztof Nowaczyk, Łukasz Przybylek
Skład: Adrian Szkudlarek, Siwek, Tomasz Dłużyk, Maciej Grześkowiak, Przemysław Lepczyński, Ariel Mrowiński, Krzysztof Nowaczyk, Michał Wiśniewski, Mikołaj Lasek, Kamil Krajewski, Marcin Duchała oraz Marek Wojtysiak, Sławomir Łopatka, Michalak, Arkadiusz Garcon, Łukasz Ratajczak, Paweł Przybyłek, Łukasz Przybyłek, Mateusz Pluciński
Trener/kierownik drużyny: Ryszard Rybak
Zobacz: Wisła Borek Wlkp.

Opis meczu

Polonia gromi Wisłę!, sredzkisport.xaa.pl

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż takiego pogromu jednak widoczną przewagę mieli miejscowi. Już w pierwszej minucie Polonia mogła prowadzić, ale (bardzo) dogodnej sytuacji nie wykorzystał średzki zawodnik, po prostu nie trafił do pustej bramki z trzech lub czterech metrów. Pierwszą bramkę zdobył Ariel Mrowiński. Drugą znów strzelił Ariel Mrowiński. W tej połowie Polonia miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Kilkanaście razy z dobrej strony pokazał się średzki bramkarz - Adrian Szkudlarek. Tak więc pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 2-0.

Drugie trzy kwadranse to dominacja Polonii pod każdym względem. Na początek hat-trick'a zaliczył Paweł Przybyłek. Później po jednym golu zdobyli Nowaczyk, Ł. Przybyłek, Garcon i dwa Lasek. Tak więc zawody zakończyły się wynikiem 10-0. Gdyby średzcy zawodnicy okazali się bardziej skuteczni to wynik byłby wyższy, ale i tak strzelić osiem goli w 45 minut to jest nie lada wyczyn.

Wisła nie jest może rywalem z najwyższej półki, ale tak jak Polonia występuje klasie okręgowej tyle że w grupie leszczyńskiej. W poprzednim sezonie zajęła 14. miejsce z dorobkiem 28. punktów.