2003-10-25 Unia Wapno - Polonia Środa Wlkp. 0-6

Unia Wapno 0:6
(0:1)
Polonia Środa Wielopolska
Zobacz: Unia Wapno

Bramki: 43' Łukasz Kubiak, 52'k Paweł Hoeft, 70' Łukasz Kubiak, 72' Piotr Madaj, 80' Maciej Klimas, 88' Mirosław Paczyński
Skład: Łukasz Gendera, Zbyszko Banaszyk, Marek Wieczorkowski, Michał Anioł (85' Przemysław Grześkowiak), Nowaczyk, Sławomir Łopatka, Łukasz Kubiak (72' Maciej Klimas), Piotr Madaj, Szczepański (75' Mirosław Paczyński), M. Grześkowiak, Przemysław Lepczyński (46' Paweł Hoeft)

Opis meczu

"Unia zostaje w tyle" - Gazeta Poznańska

Przed meczem z zespołem ze Środy liczono, że być może uda się wreszcie odnieść pierwsze zwycięstwo. Polonia to już jednak zupełnie inna drużyna niż ta, która w pierwszych kolejkach zbierała regularne cięgi od rywali. W Środzie pojawił się nowy trener, podobno pojawiły się też większe pieniądze. Unia trzymała się do straty pierwszej bramki, którą zresztą straciła bardzo niefrasobliwie. Druga połowa spotkania była już smutnym widowiskiem zakończonym 0:6. - Chłopcom, którzy rozegrali ciężki mecz pucharowy, zabrakło sił. Rywale po prostu nas rozjechali - mówił po meczu trener Z.Grabowski. Piłkarze z Wapna tylko przez 45 minut stawiali opór gościom ze Środy. W drugiej połowie zabrakło już sił i rozwiązał się worek z bramkami. Pierwsze trafienie poloniści zaliczyli w 45 min. Po wrzutce w pole karne doszło do nieporozumienia między stoperem i golkiperem gospodarzy, co wykorzystał Ł.Kubiak i zdobył bramkę do szatni. Pięć minut po przerwie na 2:0, z karnego podwyższył P.Hoeft. Piętnaście minut później M.Anioł popisał się ładną indywidualną akcją zakończoną dograniem piłki do Ł.Kubiaka, któremu pozostało już tylko dołożyć nogę. Czwarty gol dla Polonii padł po dobitce P.Madaja. W 76 min. asystę zaliczył ponownie M.Anioł, po którego centrze M.Klimas po raz piąty pokonał bramkarza gospodarzy. Kropkę nad i postawił w 89 minucie M.Paczyński.